В Ізраїлі знайшли корабель, який затонув 1300 років тому

В Ізраїлі знайшли корабель, який затонув 1300 років тому

Затонувший корабель / фото: Maharashtra Times

Іноді стихія води знищує все на своєму шляху, а іноді підносить неоціненні дари для археологів, дайверів та істориків. Затонулий корабель, якому 1300 років, знайшли після шторму біля берегів Ізраїлю. Морські хвилі розмили піски, і два місцевих дайвери помітили, що з дна стирчить кусок дерева.

Про це повідомляє The Mirror.

На місце прибула група водолазів, та виявила затонулий корабель. На його  борту знайшли дві сотні амфор з оливками, фініками та інжиром. Аналіз деревини показав, що кораблю 1300 років.

Вчені вважають, що корабель був торговим, скоріш за все побував у всьому Середземномор’ї. У минулому торговці із західних країн везли свої товари до Ізраїлю.  Навіть після ісламського завоювання у VII ст. торгові судна не припиняли сюди прибувати.

Скоріш за все свого часу судно засіло на мілину, потім був шторм і воно затонуло. Морський пісок та мул законсервували уламки, і все, що було на палубі. Знахідка більше тисячі років пробула біля Мааган-Міхаель, і ніхто навіть гадки не мав про цей артефакт.

Розкопками керувала Дебора Цвикель, морська археологиня з Університету в Хайфі. Вона розповіла що у 7-8 сторіччі торгівля процвітала у цих краях. Одночасно з цим Візантійська імперія занепадала, а іслам розширявся. 

Цей час є досить цікавив для вивчення, адже Ізраїль був осередком міжнародних торгових відносин. Археологиня розповіла, що біля Ізраїлю в минулому затонула велика кількість торгових суден. Не можна виключати й таку ймовірність, що дно моря всипане скарбами, золотом та сріблом.

За допомогою підводного пилотяга археологи проводили розкопки під водою. Їм вдалося відкопати частину судна — ширина її 5 м, а довжина 20 м. У гончарних амфорах були різні продукти: рибний соус, фініки, оливки. Також було знайдено знаряддя для плавання, особисті речі, що належали матросам, та залишки жуків і гризунів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.