В Ізраїлі знайшли гробницю повитухи Ісуса Христа

В Ізраїлі знайшли гробницю повитухи Ісуса Христа

Гробниця повитухи Ісуса Христа / фото: IFLScience

З’явилися фотографії гробниці, де, як стверджують вчені, покоїться повивальна бабка, яка була присутня при пологах Діви Марії. Місце поховання знаходиться в печері, якій не менше 2000 років. Перш ніж показати фотографії, провели тривалі археологічні роботи місцевості, вивчили згадки у Святих Писаннях і тільки потім заявили про це у відомстві старожитностей Ізраїлю.

Про це повідомляє Newsweek.

Вперше згадка про Соломію з’явилося в Євангелії від Якова. Там її описують, як помічницю неназваної повитухи, яка була присутня на пологах Діви Марії та допомогла з’явитися на світ Ісусу Христу. В іконографії західного християнства знайти її зображення дуже важко.

У цій же Євангелії говориться, що Соломія була з міста Віфлеєм. Її попросили прийняти пологи цнотливої Марії, але повитуха не повірила, що це може бути в реальності. У християнській версії святого Письма повитуха сказала, що поки не перевірить, чи незаймана Марія, не допомагатиме приймати пологи. Як тільки Соломія спробувала це зробити, руку її вразив удар, кінцівка загорілася і всохла.

Коли немовля народилося, з’явився ангел і порадив бабці підійти і доторкнутися до Ісуса. Соломія виконала це і зцілилася, після чого проголосила Сина Божого Великим царем.

Ймовірне місце гробниці цієї повитухи знаходиться приблизно в 35-36 км від Віфлеєму в Національному парку Тель-Лахіш. Її виявили ще в 80-их роках 20 століття, але не поспішали з висновками. Десятиліттями вчені досліджували написи в гробниці та тримали місце в таємниці.

І ось через кілька десятиліть печеру готують до публічного відкриття. У ній є написи сирійською, грецькою та арабською мовами. Більшість з них присвячені Соломії. Відомо, що в печері є внутрішній дворик, він прикрашений складним різьбленням, а на підлозі красується мозаїка. Площа дворика 35 квадратних метрів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.