В Ізраїлі знайшли бивень слона віком 500 тисяч років

В Ізраїлі знайшли бивень слона віком 500 тисяч років

Гігантський бивень слона / фото: France24

Під час останніх розкопок, проведених на території Ізраїлю, вчені виявили неймовірно рідкісний бивень, який належав вимерлому виду слонів. Вік знахідки становить практично 500 тисяч років.

Про це повідомляє France24.

Дослідники розповіли про те, що даний бивень є доказом того, що доісторичні люди мали певні соціальні ритуали. Артефакт у висоту досягає 2,6 метра, а вага становить 150 кг. Його виявив біолог Ейтан Мор на тому місці, де велися розкопки в безпосередній близькості від Ревадіма (село в південній частині Ізраїлю).

“Цікавим стало те, що цей древній бивень найбільший серед тих, що знаходили раніше на території Близького Сходу. При цьому його власник помер понад 400 тисяч років тому», — говорить Аві Леві.

Разом з бивнем дослідники виявили інструменти з кремнію, які використовувалися доісторичною людиною для того, щоб обробляти та знімати шкуру тварин. Швидше за все, ці інструменти застосовувалися найчастіше для слонів. Леві зазначив, що на сьогодні невідомо, які саме доісторичні люди жили в цьому регіоні.

“Нам не вдалося знайти останки людей. Ми виявили виключно сліди людської діяльності. Багато сміття, викинутого після використання – кістки та різноманітні знаряддя з кремнію», — додав учений.

У Ревадімі раніше проводилися розкопки, під час яких вдалося знайти свідчення того, що стародавні люди обробляли слонові кістки. Частину з них перетворили на інструменти та кухонний посуд.

Якщо враховувати розмір виявленого бивня, то можна сказати, що в висоту тварина досягала 5 метрів. Це набагато більше, ніж сучасні африканські слони. Стародавня тварина могла дати величезну кількість м’яса, тому полювання на таких слонів була певною соціальною функцією.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.