В Ізраїлі випадково знайшли амулет віком 3000 років

В Ізраїлі випадково знайшли амулет віком 3000 років

Амулет віком 3000 років / фото: The Times of Israel

В Ізраїлі під час екскурсії, яку проводили восьмикласникам, абсолютно випадково знайшли амулет скарабея. Артефакту 3000 років, і передбачається, що він належав місцевому правителю.

Про це повідомляє Times of Israel.

Екскурсію проводили в Азорі, а знайшов амулет екскурсовод. Щасливчика звуть Гілад Стерн. Артефакт він побачив, лежачим на землі, абсолютно випадково його помітивши. Спочатку чоловік подумав, що це дрібна іграшка. Можливо, її загубив хтось з учнів. Коли взяв знахідку в руки, тут же зрозумів, наскільки рідкісний амулет знайшов. Той факт, що він 3000 років пролежав і був не помічений, справжнє диво. За такий час тут пройшли мільйони людей. Так звичайна екскурсія святими місцями перетворилася на неймовірну пригоду. Школярі зробили безліч фото.

Гілад Стерн розповів, що учні були в захваті, тут же почали озиратися й уважно дивитися під ноги. Швидше за все сподівалися теж знайти щось подібне.  У стародавньому світі такий амулет скарабея міг належати тільки місцевому ханаанському правителю. Скарабей символізував передачу влади, у кого опинявся жук, той і правил в місті. 

Скарабеї є тільки в єгипетській культурі, але вони поширилися далеко за межі кордонів своєї держави. Наприклад, в Ізраїлі були виявлені сотні скарабеїв. Раніше їх використовували в якості печатки, символу влади. Вони перебували в руках виключно правлячих сімей. У той час на території сучасного Ізраїлю правила Єгипетська імперія. Ханаан повністю підпорядковувався їй.

Дослідники ретельно оглянули амулет і кажуть, що він нетиповий для Єгипту. На тильній стороні виявили надрізи, на попередніх знахідках їх не було. Більш детальний аналіз тільки планують зробити. Археологи впевнені, свого часу “жука” навмисне сховали, закопавши в землю разом з іншими предметами.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.