В ISW спростували чутки про те, що окупанти захопили Соледар

В ISW спростували чутки про те, що окупанти захопили Соледар

Розбита технiка РФ / фото: Генштаб ЗСУ

Російські загарбники не захопили місто Соледар на Донеччині, а інформація та заяви про нібито повний контроль над населеним пунктом, що поширюються ними, з наступним захопленням міста Бахмут – не відповідають дійсності. Однак присутність окупантів в центрі Соледара станом на 10 січня підтверджується.

Про це йдеться у новому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

“Російські війська не захопили весь Соледар, попри кілька брехливих заяв росіян про те, що місто впало і що Бахмут ризикує опинитися в неминучому оточенні”, – зазначається у звіті ISW.

Аналітики посилаються на декілька російських джерел, які стверджували, що 10 січня найманці ПВК “Вагнер” просунулися на захід від Соледара. Втім ці твердження спростував засновник “Вангера” Євген Пригожин. Він зазначив, що вагнерівці все ще борються з українськими силами опору.

Однак, в ІSW зазначають, що 10 січня спостерігали візуальне підтвердження присутності “вагнерівців” у центрі Соледара. Аналітики, як і раніше, вважають контроль над Соледаром не обов’язково дозволить російським силам встановити контроль за критично важливими наземними комунікаціями ЗСУ до Бахмута.

Про ситуацію у Соледарі йшлося в матеріалі CNN, яке поспілкувалося з військовослужбовцем 46 аеромобільної бригади ЗСУ. За словами військового, ситуація у місті є критичною і складною, а кількість загиблих настільки велика, що “ніхто не рахує”.

Військовослужбовець описав динамічне поле бою, де будівлі щодня переходять з рук в руки. Саме тому, станом на вечір 10 січня, було незрозуміло, яку частину міста утримують росіяни.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.