В ISW розповіли, як Кремль використовує Білорусь

В ISW розповіли, як Кремль використовує Білорусь

Путін і Лукашенко / фото: 5 канал

Кремль прагне приєднати до себе елементи білоруської оборонно-промислової бази у рамках масштабніших зусиль Москви з переоснащення російських збройних сил. Ці намагання Росії свідчать про те, що країна готується до затяжної війни проти України.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зокрема, президент Білорусі Олександр Лукашенко під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві 17 лютого заявив, що аерокосмічна промисловість Білорусі готова виробляти штурмовики Су-25 для російських збройних сил за підтримки передачі російських технологій. Втім, на думку аналітиків, додаткові Су-25 не є вирішальним чинником для успіху довгострокових військових дій російських загарбників.

До того ж Кремль може використати білоруські заводи та перепрофілювати їх для виробництва критичної техніки, якої потребують російські війська. Зокрема, білоруський державний Мінський автомобільний завод, за словами Лукашенка, вже розпочав виробництво компонентів для російського КАМАЗ (російський виробник важких вантажівок). 

На зустрічі самопроголошений президент звернув увагу, що Білорусь на 100 відсотків виконує невказані угоди про співробітництво в галузі оборони та безпеки, про які Білорусь та Росія домовилися «три місяці тому».

На думку аналітиків, такі поступки Путіну  свідчать про рішучість Лукашенка не допустити безпосередньої участі білоруських військ у війні з Росією проти України.

Раніше ISW повідомляли, що російські війська почали використовувати білоруські полігони та інструкторів для навчання мобілізованих росіян, щоб компенсувати навчальні можливості Росії, що погіршилися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.