В ISW розповіли, скільки танків втратила Росія з початку війни

В ISW розповіли, скільки танків втратила Росія з початку війни

Розбитий танк РФ / фото: russoldat.info

За рік війни в Україні Росія втратила колосальну кількість танків, яка є еквівалентом приблизно 16 танковим полкам. Широкомасштабні втрати танків, очевидно, стримують активні наступальні дії російських військ і позбавляють їх потужності, необхідної для здійснення важливих в оперативному плані проривів.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Нещодавні оцінки розвідки, надані нідерландською дослідницькою організацією Oryx і британським дослідницьким Міжнародним інститутом стратегічних досліджень (IISS), чітко показують ці втрати. Зокрема, Oryx підтвердив понад 1000 втрат російських танків і 500 захоплених танків 9 лютого. Водночас IISS 15 лютого оприлюднив дані про те, що Росія втратила близько 50 відсотків своєї довоєнної кількості основних бойових танків Т-72Б і Т-72Б3М.

“Ймовірно, це означає, що Росія втратила половину свого довоєнного танкового парку в перший рік війни”, – йдеться в звіті.

Аналітики зазначають, що для одного танкового полку треба до 100 танків, тому відновлення двох танкових полків із нуля (якого, ймовірно, потребують 12-ий і 13-ий танкові полки) вимагало б 200 танків, яких у ЗС Росії немає в наявності і їх не можна створити в короткі строки.

В звіті вказують на те, що широкомасштабні втрати танків також впливають на здатність мотострілкових формувань ефективно функціонувати. Нестача танків  компенсується використанням великої кількості відносно непідготовленої живої сили, яку створила поспішна мобілізація російського резерву, зазначають в ISW.

“Відсутність відновлених танкових полків і бригад позбавляє російські сухопутні сили тої потужності, яка необхідна для здійснення важливих в оперативному плані проривів”, – повідомляють аналітики і додають, що “Росії  не вистачає резервів, щоб цієї зими різко збільшити масштаби наступу на Луганщині, де триває основна фаза російських наступальних операцій”.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.