В ISW розповіли, для чого Путіну «різдвяне перемир’я»

В ISW розповіли, для чого Путіну «різдвяне перемир’я»

Путін / фото: 24 канал

Путін закликає припинити вогонь на 36 годин на полі бою і звертається до керівництва України прийняти аналогічне рішення. Ймовірно ця заява кремлівського диктатора є інформаційною операцією, спрямованою на завдання шкоди репутації України.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у щоденному зведенні.

В ISW зазначають, що Путін доручив міністру оборони Росії Сергію Шойгу ініціювати припинення вогню з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня по «усій лінії зіткнення сторін» і закликав Україну прийняти аналогічне рішення про припинення вогню, щоб дозволити «великій кількості громадян, які сповідують православ’я» відвідати церковні богослужіння.

Заява Путіна була нібито відповіддю на заклик патріарха Московського Кирила (глави підконтрольної Кремлю Російської православної церкви) про тимчасове припинення вогню у зв’язку зі святкуванням Святвечора та Різдва Христового, йдеться у звіті.

Американські експерти припускають, що президент Росії оголошенням різдвяного перемир’я хоче зашкодити репутації України і перехопити ініціативу на полі бою. Оголошена 36-годинна пауза вкрай потрібна для російських військ, щоб надати їм можливість відпочити, відновити сили і переорієнтуватися для відновлення наступальних операцій на критично важливих ділянках фронту.

“Путін не може розумно очікувати, що Україна виконає умови цього раптово оголошеного припинення вогню, і, можливо, закликав до припинення вогню, щоб представити Україну непоступливою і не бажаючої робити необхідні кроки для переговорів”, – повідомляють в ISW і наголошують, що такі кроки Кремля є навмисною інформаційною тактикою, яку раніше використовувала Росія.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.