В ISW розповіли, чи готова Росія до загальної мобілізації

В ISW розповіли, чи готова Росія до загальної мобілізації

Російські окупанти / фото: росЗМІ

Країна-агресорка все активніше намагається поповнити лави своєї армії. Один із шляхів збільшення бойової сили – проведення загальної мобілізації, втім Росія поки не готова до цього.

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

У звіті зазначається, що кількість російських ув’язнених скоротилася приблизно на 6,5% починаючи з січня 2022 року. Ймовірно, це свідчить про те, що ПВК “Вагнера” інтенсивно вербує ув’язнених і відправляє їх на передову в Україну разом із полоненими.

Повідомляється, що в російських ЗМІ 19 листопада продовжили активну дискусію щодо майбутньої другої хвилі мобілізації. Російські джерела обговорюють запуск базових курсів військової підготовки в Барнаулі (Сибір), акцентуючи увагу на тому, що всі ті, кого торкнеться мобілізація, отримають “усі необхідні навички”.

Разом з тим, відомий російський Telegram-канал спростував заяви українських джерел про те, що Росія, ймовірно, розпочне загальну мобілізацію після новорічних свят, стверджуючи, що Росія не має обладнання, інструкторів чи бюрократичної структури, необхідних для забезпечення гіпотетичних новомобілізованих солдатів. На цьому каналі також підрахували, що Росії необхідно мобілізувати від 1 до 1,5 мільйона солдатів, щоб розгромити українські війська, але російська влада в майбутньому може провести лише частково мобілізацію і поповнити армію на 100 – 200 000 осіб за раз.

Попередні аналізи ISW підтверджують оцінку того, що в Міноборони Росії немає потенціалу чи ресурсів щодо майбутньої загальної мобілізації. 

“Широко поширені повідомлення про те, що мобілізовані солдати змушені купувати власне спорядження, спати на вулиці або в наметах без опалення, перебуваючи на полігонах свідчать про те, що Міноборони Росії не готове справлятися з майбутніми раундами часткової мобілізації або навіть забезпечити тих, хто нині мобілізований”, – йдеться у звіті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.