Армія РФ / фото: DW
За останніми оцінками західних та українських експертів чисельність російського угруповання військ у Курській області є недостатньою для майбутнього контрнаступу з метою витіснити звідти українські сили.
Про це повідомляють Новини Планети із посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Нещодавно українські офіційні особи та західні ЗМІ повідомили, що РФ зосередила в Курській області приблизно 50 000 військовослужбовців, у тому числі близько 8 000-10 000 військовослужбовців Північної Кореї з метою підготовки їх до операції з витіснення українських військ з території Росії. За планами Кремля це має відбутися до кінця січня 2025 року. Джерела припускають, що Росія не передислокувала жодних із цих сил зі Східної України.
Впродовж вересня-жовтня 2024 року українські джерела оцінювали чисельність російських сил в Курській області від 30 000 до 50 000 осіб, включаючи приблизно 35 000 особового складу російського Північного угруповання військ, які раніше (до початку спецоперації ЗСУ у Курській області, яка розпочалася 6 серпня цього року, – ред.) діяли в Курській, Брянській, Бєлгородській областях і на півночі Харківської області.
У понеділок, 11 листопада, український військовослужбовець заявив, що російські війська також передислокують із західної Запорізької області до Курської області додаткові підрозділи 104-го полку ВДВ (76-а дивізія ВДВ) і кілька батальйонів 177-го полку морської піхоти (Каспійська флотилія), але ISW наразі не спостерігало незалежних ознак присутності цих підрозділів.
Аналітики зазначають, що ці резерви, ймовірно, призначені для компенсації втрат особового складу, а не для суттєвого посилення існуючого російського угруповання сил у цьому районі.
Додамо, що за даними Генштабу ЗСУ минулої доби українські воїни у Курській області стримали 20 атакувальних дій загарбників. Також російська терористична армія не припиняє бомбардування власних територій. За наявною інформацією, минулої доби противник завдав 24 авіаудари із застосуванням 34 КАБів.
[social_warfare]