В ISW назвали ймовірні напрямки нового наступу Росії

В ISW назвали ймовірні напрямки нового наступу Росії

Окупанти / фото: DW

В найближчі місяці Путін, ймовірно, здійснить новий масштабний наступ в Україні. Є ознаки того, що вирішальні дії можуть відбуватися на території Луганської області.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у зведенні за 27 січня.

Президент Росії вірить в можливість досягнення перемоги в довгостроковій перспективі. Прагнучи перехопити військову ініціативу у ЗСУ він готує план нового наступу, який може розпочатися вже в лютому або березні 2023 року. Рішучі дії Кремля, найімовірніше, слід очікувати в Луганській області або ж у районі Вугледара на заході від Донецька.

“Кремль, ймовірно, готується до проведення рішучих стратегічних дій – швидше за все, в Луганській області – у наступні шість місяців з метою повернути собі ініціативу та поставити кінець низці поточних оперативних успіхів України”, – зазначають аналітики.

На думку експертів, вирішальною стратегічною дією в Луганській області може бути або великий наступ, або російська оборонна операція для зупинки українського контрнаступу. При цьому недавні наземні атаки окупантів у Запорізькій області аналітики ISW оцінюють як цілеспрямовані дії РФ, націлені на розосередження українських сил і створення умов для наступу на Луганськ. До того ж, у Луганську область передислокована частина 2-ї мотострілецької дивізії з території Білорусі.

Російські мілблогери не залишилися осторонь цієї теми і почали дедалі частіше списувати ідею повторного наступу на Київ як інформаційну операцію. Водночас вони припускають, що “найбільш ймовірною ціллю російського наступу буде східна Україна або сусідня Харківська область”.

На думку аналітиків, наразі дійсно немає ознак того, що російські загарбники формують ударні групи в Білорусі для наступу на північну частину України. Водночас, в ISW визнають, що білоруська інфраструктура та навчальний потенціал широко використовується росіянами для тренувальних ротацій.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.