В Іспанії знайшли невідоме раніше науці римське місто

В Іспанії знайшли невідоме раніше науці римське місто

Неизвестный римский город / фото: elpais.com

У регіоні Арагон (Іспанія) проводилися розкопки археологами з Університету Сарагоси. Їм вдалося знайти римське місто, яке раніше було невідоме науці. У ньому знаходилися споруди монументальних розмірів.

Про це повідомляє Arkeonews.

Виявлене фахівцями місто має досить великий розмір та безліч монументальних архітектур. Дивним залишається той факт, що про місто раніше ніхто не знав. Ще у 2018 році було знайдено останки людей, а також численні споруди. Довгий час вчені були впевнені, що саме тут знаходилося житло пустельника, який жив у Середньовіччі.

Через роки археологам вдалося встановити, що в першому столітті нашої ери на цій території знаходилося місто. Експерти проаналізували будівлі та зрозуміли, що вони були величезними. На сьогоднішній день вдалося розкопати кілька споруд, до яких увійшли лазні, каналізація, водопровід та кілька вулиць.

Неймовірну знахідку здійснили у безпосередній близькості від міста Артьєда. Фахівці з’ясували, що було дві активні фази заселення міста. Перша припадає на 1-5 століття нашої ери. Швидше за все, у 5 столітті це досить велике римське місто припинило своє існування.

Після цього настала довга пауза. Друга фаза заселення міста припадає на 9-13 століття чи ранньосередньовічну християнську епоху. Фахівці припускають, що місто було засноване повторно племенами вестготів. Воно було побудоване на руїнах, але потім із невідомих причин його знову закинули.

У писемних джерелах до сьогодні не зустрічалися згадки назви древнього міста. Вчені мають намір ретельно вивчити архіви, щоб можна було ідентифікувати населені пункти, які знаходилися в цій частині Іспанії в давні часи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.