В Індії знайшли загадкові гігантські кам’яні глеки

В Індії знайшли загадкові гігантські кам’яні глеки

Загадкові кам’яні глеки в Індії / фото: ВВС

Кам’яні глеки величезного розміру знайшли фахівці в північно-східній частині Індії в штаті Ассам. Розташовувалися вони у чотирьох різних місцях, відрізнялися між собою формою та розміром. Частина мала циліндричну форму, інші при цьому знаходилися повністю або частково в землі. Експерти припустили, що подібні чаші могли застосовуватися стародавніми людьми для того, щоб ховати мертвих.

Про це повідомляє BBC.

Загадкові кам’яні глеки було відкрито співробітниками університетів, розташованих не лише на території Індії, а й в Австралії. Вони зазначили, що раніше щось подібне вчені знаходили в Індонезії та Лаосі. Ніколас Скопал, який працює в Австралійському національному університеті, повідомив, що аж до сьогодні залишається загадкою те, ким саме були створені глеки і на якій території жили ці давні люди.

Точно назвати призначення чаш неможливо, але більшість фахівців упевнені в тому, що в них зберігали останки померлих. Серед представників народності нага ходять легенди про те, що раніше у кам’яних глеках знаходили не лише останки, а ще й різноманітні артефакти. Тілок Тхакурі зазначив, що сьогодні ці знахідки є повністю порожніми. Варто зазначити, що, ймовірно, у давнину вони закривалися за допомогою кришок.

Вчені розповіли про те, що на сьогоднішній день у штаті Ассам у найрізноманітніших місцях вдалося відшукати понад 700 таких старовинних глечиків. Проведений раніше аналіз продемонстрував те, що вони були створені приблизно 400 року до нашої ери.

Експерти зазначають, що пошуки решти глеків потрібно прискорити, адже в цій місцевості проводиться вирубка лісів. Схожі судини було знайдено на території Лаосу у 2014 році. Аналіз продемонстрував, що їхній вік досягає приблизно двох тисяч років. Усередині ємностей знайшли кістки, що належать людям.

Раніше ми писали, що у Британії знайшли затонувший більше 200 років тому корабель. Під час своїх недавніх розкопок неподалік узбережжя Портсмута вчені знайшли затонулий корабель HMS Invincible, за іронією долі вкрадений у французів. Але що здивувало експертів найбільше, так це дивовижна схоронність судна.

А також, що на темному боці Місяця виявили скляні кульки. Китайський місяцехід Юйту-2 займається вивченням зворотного боку Місяця. Її не видно із Землі. Вчені припускають, що апарат зробив надзвичайно цікаве відкриття.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.