В Єрусалимі знайшли 1600-річну намистину з чистого золота

В Єрусалимі знайшли 1600-річну намистину з чистого золота

Намистина з чистого золота / фото: New York Post

Волонтерка, якій пощастило знайти рідкісний артефакт, виявила його зовсім випадково. Вона просівала ґрунт, вивезений з місця розкопок і в ситі застрягла золота намистина. Вона підійшла до археолога, щоб почути його експертну думку. Той підтвердив, що дівчина знайшла золоту намистину.

Про це повідомляє IFLScience.

Бусинка виготовлена з чистого золота. Їй приблизно 1600 років. Археолог каже, що вона є доказом того, що ювеліри в той час були талановитими майстрами.

Амір Голані — доктор Ізраїльського управління старожитностей пояснив, наскільки рідкісною є подібна знахідка. Таку намистину міг зробити тільки кращий з кращих. Ювелір надав золоту форму квітки, а значить він вже плавив метали, контролював температуру.

Швидше за все ця намистина була частиною намиста або браслета. Таку прикрасу могли собі дозволити тільки люди, що належали до вищого класу: правителі, торговці.

До речі, будівля, звідки привезли землю з розкопок, належить до величних споруд. Вона декорована мозаїкою, а такі підлоги могли собі дозволити тільки дуже багаті люди.

Експерти кажуть, що технологія виготовлення подібних намистин бере свої витоки в Месопотамії. В Єрусалим прикраса потрапила швидше за все в результаті торгівлі. Можливо, якийсь майстер привіз прикраси, які виготовив, щоб продати їх дорого.

Не виключено, що ювелірна прикраса була сімейною реліквією, яку передавали з покоління в покоління. Коли від нього знаходиш лише намистину, дуже складно сказати щось більш точне, конкретне.

Тепер археологи будуть більш ретельно вести розкопки в будинку. Вони сподіваються знайти й інші фрагменти дорогоцінного артефакту, а може і зібрати його. Якщо їм це вдасться, то прикраса буде передана національному музею.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.