В Долині Царів вчені знайшли мумії Нефертіті та її дочки

В Долині Царів вчені знайшли мумії Нефертіті та її дочки

Нефертіті / фото: ВВС

Можливо, Захі Хавасс знайшов в Долині Царів останки мумії цариці Нефертіті. Останні 10 років єгиптолог присвятив життя вивченню гробниць в цій місцевості. Останки можуть дійсно належати одній з наймогутніших жінок Стародавнього Єгипту.

Про це повідомляє Newsweek.

Нефертіті жила 3400 років тому. Її досі вважають еталоном жіночої мудрості та вроди. Хоча все більше істориків впевнені, що жінка не володіла видатними даними.

Дружина Аменхотепа після його смерті правила країною три роки, а після цього кудись безслідно зникла. Є припущення, що жінка не пережила епідемію чуми, яка тоді поширилася в Єгипті.

У 1999 році археолог Маріанна Любан відшукала 3 мумії в гробниці KV35. Одне з тіл могло належати могутній цариці, а друге її дочці Анхесенамон. Їх мумії досі не ідентифіковані

Технології тих років сильно відрізнялися від сучасних, тому провести нормальний аналіз останків було просто неможливо. Захі Хавасс впевнений, що тепер розкриє таємницю зникнення Нефертіті. Сьогодні останки трьох мумій вивчає його експертна група. У Хавасса пристойний “фараонський набір ДНК”. У нього є біоматеріал мумій вісімнадцятої династії від Ехнатона до Аменхотепа II. Це дає можливість відновити сімейні тенета при вивченні знайдених останків.

Допомагає команді ідентифікувати ДНК доктор Яхья Гадда. Вони використовують технологію вивчення генного матеріалу мумій за допомогою ядерного випромінювання.

Єгиптолог впевнений, в найближчі пару місяців він і його команда виступлять з дивовижною заявою.

Також Вчені розповіли, що знайдені мумії за весь час розкопок — це всього 30% від того, що зберігається в єгипетських землях. У майбутньому людство чекає ще багато цікавих відкриттів. З неофіційних джерел відомо, що результати експертизи повинні оголосити в жовтні 2022 року.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.