В атмосфері білих карликів побачили страшне майбутнє Землі

В атмосфері білих карликів побачили страшне майбутнє Землі

Білий карлик / фото: University of Warwick/Mark Garlick

Чергове дослідження фахівців дозволило детально вивчити атмосфери, які належать чотирьом різним білим карликам. Вони являють собою ядра зірок, які колись давно були досить масивними.

Про це повідомляє Live Science.

Команді вчених вдалося зафіксувати не тільки гелій і водень в атмосфері білих карликів, але і літій, калій, натрій. Дані речовини, як правило, у великій кількості присутні в корі планет. Марк Холландс з Уорікського університету зазначив, що вони порівнювали набір виявлених елементів з різними планетарними матеріалами перш, ніж зробити певні висновки.

Експерти припустили, що всі потьмянілі зірки могли розташовуватися багато років тому в самому центрі систем, які нічим не відрізняється від тієї, в якій ми проживаємо. Перш, ніж померти, зірки не просто розірвали свої системи на шматки, але і поглинули потім все те, що від них залишилося. Дослідники вважають, що подібне майбутнє очікує і на Сонячну систему.

Зірки поступово спалюють своє паливо і потім починають скидати зовнішні шари. Залишається після цього тільки ядро білого кольору. Білі карлики володіють високим показником гравітаційного тяжіння і на самому початку мають величезну температуру. Поступово ж об’єкти стають холоднішими, починають тьмяніти. За рахунок цього вчені можуть побачити більше хвиль в атмосфері, що дозволяє дізнатися докладний її склад.

Дослідження показали, що більша частина білих карликів в атмосфері містить водень і гелій, але в деяких випадках можуть бути присутніми сліди інших елементів. Відбувається це через те, що гравітація зірки починає притягувати сторонні матеріали з навколишнього її космічного простору.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.