В Антарктиді за три місяці сталося 85 тисяч землетрусів

В Антарктиді за три місяці сталося 85 тисяч землетрусів

Антарктида / фото: freepik.com

В 2020 році фахівці зафіксували в Антарктиді неймовірно потужний землетрус. Він став найсильнішим за той час, що ведуться спостереження. Поштовхи почалися у серпні і закінчилися лише на початку листопада.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Величезна кількість підземних поштовхів була зафіксована у безпосередній близькості від острова Кінг-Джордж. Дослідники спробували відновити природу такої потужної події. Для цього було проведено аналіз даних, отриманих за допомогою сейсмічних станцій, розташованих поруч. Також враховувалася інформація, надана двома наземними пунктами глобальної супутникової системи. Проведене дослідження продемонструвало, що за більш ніж 3 місяці відбулася серія підземних поштовхів, що складається з 85 тисяч землетрусів. Причиною цього могло стати пробудження підводного вулкана, який був активним багато тисячоліть тому.

Симона Ческа з Німецького дослідницького центру геонаук GFZ у Потсдамі відзначила, що дуже добре, що пробудження вулкана було помічено вчасно. Епіцентр сейсмічної активності був зафіксований поряд із підводною горою Орка. Цей вулкан піднімається над дном океану на 9 кілометрів і розташований у протоці Брансфілд. У цьому регіоні виникає зона розломів через те, що відбувається занурення тектонічної плити Фенікса під континентальну антарктичну плиту.

У серії землетрусів, що сталася, найсильнішими стали поштовхи амплітудою 5,9 і 6,0 бала. На початку листопада сейсмічна активність почала вщухати. Через численні поштовхи відбулося зрушення землі на 11 сантиметрів на острові Кінг-Джордж. При цьому деякі фахівці говорять про те, що землетрус не міг спровокувати настільки помітне усунення. Вони припускають, що до земної кори потрапила магма, коли сталося виверження підводного вулкана. Надалі плануються ще дослідження, адже сьогодні вчені не мають прямих доказів того, що виверження вулкана сталося в цьому регіоні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.