В Англії археологи знайшли СТО віком понад 2000 років

В Англії археологи знайшли СТО віком понад 2000 років

В Англії знайшли давньоримську СТО / фото: Daily Mail

Археологи розповіли, що їм вдалося зробити неймовірне відкриття. Вони виявили в Англії давньоримський еквівалент придорожньої станції технічного обслуговування на тому місці, де планували збудувати нове футбольне поле. Також було знайдено численні історичні артефакти, які вказують на те, що приблизно два тисячоліття тому в цій місцевості знаходився центр стародавніх римлян.

Про це повідомляє Daily Mail.

Археологи в рамках проекту Oxford Archaeology зовсім випадково знайшли римське поселення невеликого розміру, яке було побудоване в 1 столітті нашої ери. Вчені вважають, що воно розташовувалося поряд з дуже важливою дорогою, яка виступала як великий торговий шлях.

На цьому місці було кілька споруд. Мандрівники могли знайти все необхідне. У поселенні був присутній готель, невелике кафе та кузня. Також був храм для задоволення своїх релігійних потреб. Ендрю Гріф, керівник проекту, зазначив, що місце дуже схоже на сучасні СТО. У давнину римляни могли відпочивати в такому «сервісному центрі» і потім продовжити свій шлях.

Розкопки дозволили знайти давньоримські монети, які датуються періодом правління імператора Нерона. Також серед артефактів присутні ємності для транспортування товарів та різноманітні металеві предмети. Загалом археологи виявили з півтисячі артефактів.

На цьому місці міг розташовуватися торговий пост або своєрідний комерційний центр, де люди торгували між собою. Також є версія щодо невеликого давньоримського поселення. Варто відзначити, що розташоване це поселення прямо посередині між двома стародавніми містами Веруланум і Камулодун. У безпосередній близькості знаходиться річка Сторт, якою також могли переправляти товари.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.