В Америці знайшли зброю з каменю віком 16 тисяч років

В Америці знайшли зброю з каменю віком 16 тисяч років

Стародавня зброя / фото: Science Magazine

В Америці знайшли старовинні кам’яні наконечники, яким як мінімум 16 тисяч років. Ця знахідка може виявитися найдавнішою зброєю, коли-небудь знайденою на території США. Всього було знайдено 13 екземплярів. Всі вони лежали в циліндричних ямах упереміш з кістками тварин.

Про це повідомляє Science.

Наконечники передали вченим з Оксфордського університету для дослідження. Ті розповіли, що таку зброю найімовірніше виготовляли за “технологією стрижневих наконечників”. Завдяки їй стародавні люди робили зброю з різних матеріалів.

Вчені помітили в знайдених наконечниках схожість зі зразками з Японії. Виходить, що техніка роботи з матеріалами якимось чином потрапила з Азії в Америку. Як варіант, стародавні люди могли приплисти в Америку вздовж Берингової протоки та узбережжя Тихого океану. Але поки що це лише припущення. Якщо доказів цьому не знайдуть, то залишиться одне логічне пояснення: однакові методики обробки каменю одночасно з’явилися в різних регіонах.

Корінне населення Америки — племена нес-персе могли створити цю зброю тисячоліття тому. Принаймні так говорять сучасні представники цього народу. Знахідку виявили на березі р. Салмон, що в штаті Айдахо. Нес-персе раніше населяли цю місцевість. Тут знаходилося їх стародавнє село.

Потрібно провести ще багато досліджень, щоб встановити більше інформації про цю зброю. Річ у тім, що немає генетичних доказів, які могли б логічно пов’язати древніх збройових майстрів і сучасних нес-персе.

Раніше найдавнішою зброєю, знайденою в Америці, вважали наконечники Хлодвіга. Вони були вирізані з більш якісного каменю, і мали рифлені кінці. Цій зброї приблизно 13 тисяч років. Хоча справедливості заради варто зауважити, що форма, стан каменю і зовнішній вигляд наконечників нес-персе просто вражає. Все збереглося в прекрасному стані.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.