В Афінах археологи знайшли стародавні таблички з прокльонами

В Афінах археологи знайшли стародавні таблички з прокльонами

Одна із стародавніх табличок з прокляттям / фото: Live Science

В Афінах деякий час тому проводилося чергове дослідження, під час якого було виявлено стародавню криницю, розташовану у дворі громадської лазні. Орієнтовний вік колодязя становить 2500 років. Усередині нього було також знайдено майже 30 табличок, на яких було написано прокляття.

Про це повідомляє Greek Reporter.

Крім того, в ході дослідження були виявлені численні артефакти, серед яких знаходилися контейнери, лампи з глини, бронзові монетки і навіть шкатулка, де зберігалися коштовності. Найбільше увагу фахівців привернули безпосередньо таблички, адже їх особливістю стали написані прокльони. Археологи цілком упевнені в тому, що їх використовували для виклику богів підземного світу і таким чином намагалися зашкодити іншим людям.

Ні для кого не секрет, що протягом багатьох століть греки використовували подібну практику. Раніше у гробницях фахівці вже знаходили різноманітні прокляття, які були залишені приблизно у 4-5 століттях до нашої ери. Як правило, заклинання знаходили у могилах тих людей, які померли насильницькою смертю. Стародавні греки вважали, що душі цих померлих будуть мучитися, тому подібним чином намагалися донести повідомлення до потойбічного світу.

Така практика могла б використовуватися і надалі, але було прийнято абсолютно новий закон, який стосувався управління гробницями. У 4 столітті до нашої ери в Афінах почали засуджувати чорну магію, тому потрібно було шукати інші точки контакту з богами. Через деякий час таблички з прокльонами почали кидати в колодязі. Вважалося, що вода, що виходить із колодязів або річок, веде в потойбічний світ. Після того, як прокляття потрапляє до ями, воно незабаром активується.

Раніше у Керамікосі вже було виявлено 35 подібних табличок. Саме вони продемонстрували те, що у Стародавній Греції існувало лише кілька основних причин, чому починали проклинати інших людей. Людина виграла судовий процес або спортивне змагання. Також причини могли бути професійними та сентиментальними.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.