Унікальна знахідка: у Канаді виявили скелет динозавра зі шкірою

Унікальна знахідка: у Канаді виявили скелет динозавра зі шкірою

Скелет динозавра / фото: Royal Tyrrell Museum of Palaeontology

Деякий час тому в канадському провінційному парку Дайносор проводилися археологічні розкопки. Дослідникам вдалося виявити неймовірно рідкісну знахідку на склоні гори. Це виявився повний скелет динозавра, який при цьому був покритий шкірою.

Про це повідомляє Shropshire Star.

Скам’янілість складається з більшої частини хвоста досить молодого гадрозавра і його правої лапи. При цьому Знахідка розміщується в горі таким чином, що вчені практично впевнені в тому, що скелет зберігся повністю. Звернути увагу варто на те, що у цілому вигляді скелети зустрічаються вкрай рідко, тому, виявлений зразок дозволить отримати нові дані про анатомію динозавра і його зовнішній вигляд.

“Дане відкриття є неймовірно важливим, і ми дуже сподіваємося на те, що протягом наступних двох польових сезонів зможемо повністю закінчити розкопки. Якщо враховувати невеликий розмір хвоста і ступінь, то можна сказати, що динозавр був молодим, що зустрічається вкрай рідко», — говорить Браян Піклз з Редінгського університету.

Це вказує на те, що досконала Знахідка дозволить палеонтологам встановити, як саме росли гадрозаври та отримати інформацію щодо їх розвитку. Дослідники сподіваються на те, що в скелі може бути присутнім набагато більше шкіри, яка добре збереглася. Це дозволить точно встановити, як саме виглядав даний динозавр.

«У цій частині планети досить часто зустрічаються останки гадрозаврів, але через те, що його скелет покритий скам’янілою шкірою, ця знахідка є унікальною», додав Калеб Браун з Королівського Тірреллівського Палеонтологічного музею.

Для того щоб повністю зібрати скелет, фахівцям може знадобитися кілька місяців. Після того як скам’янілість буде зібрана повністю, її планують відправити в спеціально підготовлену для цього лабораторію Королівського Тіррелловского Палеонтологічного музею. Саме там буде проводитись подальше вивчення виявленої скам’янілості.

Вчені зможуть встановити ступінь збереження скам’янілості, скільки збереглося шкіри, чи присутній повний скелет. Якщо вийде знайти череп, дослідники зможуть зрозуміти, який саме це вид «качконосого» динозавра. Залежно від розмірів скелета, може знадобитися кілька років на його дослідження і підготовку до подальшої демонстрації.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.