Українців чекає холодна зима: у Нафтогазі закликали підготуватися

Українців чекає холодна зима: у Нафтогазі закликали підготуватися

На українців чекає найхолодніша зима / фото: freepik.com

Глава “Нафтогаз” Юрій Вітренко каже, що українців чекає найсуворіша зима за весь час існування незалежної держави. Норма температури в новому опалювальному сезоні буде на 4 градуси нижчою, ніж в тому році. Різниця температур буде відчутною та опуститися з 22 до 18 градусів тепла.

Про це повідомляє The Guardian.

Опалення цієї осені включать пізніше, а вимкнуть у 2023 році раніше. З початком опалювального сезону тепломережі повинні будуть забезпечувати 17-18 градусів тепла в приміщеннях. Для фінів, норвежців, шведів — це нормальний показник. А ось українцям буде вкрай складно адаптуватися до нових умов.

Те, як українці перенесуть зиму залежить не тільки від погоди, але і від інших факторів. В першу чергу мова йде про союзників України, які повинні забезпечити імпорт газу. Сьогодні потрібно доставити близько 4 млн куб.метрів палива.

Важливо враховувати подальші дії РФ щодо України. Вже давно зрозуміло, що країна-терорист може завдавати ракетних ударів по котельнях, електростанціях або газових сховищах. Також Росія може спеціально спробувати знищити газову інфраструктуру в Європі. Враховуючи, що у РФ є країни союзники й в Євросоюзі, очікувати від недружніх держав можна що завгодно.

Сьогодні Україна виробляє близько 60% від обсягу необхідної кількості газу всередині країни. Решта 40% закуповуються в Європі. Європа в більшості своїй купувала газ у Росії. Тепер компенсувати дефіцит палива стало ще складніше. Тому Вітренко радить підготувати до зими ковдри, теплий одяг і намагатися всіляко утеплити свої будинки.

Взимку допоможуть зігрітися грілки. Їх можна замінити пляшками з гарячою водою. Купуйте термічний одяг, пам’ятайте про правило багатошаровості та загартовуйтеся. Такі загальні рекомендації міністрів і медиків.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.