Україна може розблокувати порти військовим шляхом – Зеленський

Україна може розблокувати порти військовим шляхом – Зеленський

Володимир Зеленський / фото: 24 канал

Російська Федерація заблокувала всі українські порти, тож немає можливості експортувати нашу продукцію. Для розблокування морського сполучення є кілька способів. Один із варіантів – військовий. Така заява була зроблена президентом України Володимиром Зеленським під час зустрічі з прем’єр-міністром Португалії Антоніу Коштою.

Про це повідомляє 24 канал.

Зеленський зазначив, що харчова безпека може бути забезпечена різними способами. Звичайно, ідеальним варіантом стане дипломатичний, і Україна насамперед використає його. Але якщо РФ не захоче говорити і все залишиться, як і раніше, то українці будуть змушені продемонструвати свої військові здібності.

Президент додав, що було заблоковано практично всі українські порти. Через це немає жодної можливості здійснювати експорт зерна до інших країн. На сьогоднішній день росіяни заблокували близько 22 мільйонів тонн зерна. Водночас вони не лише не повертають його Україні, а ще й крадуть. Невеликими партіями зерно вивозиться у «невідомому» напрямку.

«Ми чудово розуміємо, куди відвозять наше зерно і що таке «невідомий» напрямок. Через те, що з Росією не можна працювати на рівні совісті, працюватимемо вже на рівні Міністерства закордонних справ», – відмітив лідер України.

Зеленський наголосив на тому, що дуже важливо розблокувати морські шляхи. Якщо вони й надалі будуть недієздатними, то незабаром українці зіштовхнуться із ще однією кризою. Першою була енергетична криза, другою може стати продовольча. Крім того, Україна не зможе допомогти і іншим країнам, які дуже потребують українського зерна.

У Міністерстві аграрної політики повідомили про те, що від дій Росії залежатимуть три врожаї, які можна отримати у 2022 році. Варто зазначити, що окупанти не лише крадуть наше зерно у портах, а ще й намагаються його продати.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.