Удар по будинку у Дніпрі: розвідка дізналася, яку ракету застосувала РФ

Удар по будинку у Дніпрі: розвідка дізналася, яку ракету застосувала РФ

Удар по будинку у Дніпрі / фото: DW

У минулі вихідні країна-агресорка в черговий раз здійснила ракетний обстріл України. Окрім влучання в об’єкти критичної інфраструктури в кількох областях України, російські загарбники ударили по житловому будинку в Дніпрі. Для цього вони використали неточну проти наземних цілей ракету.

Про це йдеться у повідомленні Міністерство оборони Великої Британії.

У зведенні зазначають, що у суботу, 14 січня, Росія відновила дальні ракетні удари по українській інфраструктурі, запустивши десятки ракет після паузи приблизно в 15 днів. Як і у разі попередніх хвилях ударів, починаючи з 11 жовтня 2022 року, Росія завдала серйозного удару по українській електромережі. В той день постраждали об’єкти генерації та електричні мережі у низці регіонів країни.

Втім найбільше 14 січня запам’яталось українцям через ворожий удар по житловому будинку в Дніпрі неточною протикорабельною ракетою. 

“Велика протикорабельна ракета AS-4 KITCHEN (класифікація НАТО, у нас вона відома як Х-22), запущена з бомбардувальника Ту-22М3 BACKFIRE, з високою ймовірністю потрапила до житлового будинку в Дніпрі, що призвело до загибелі щонайменше 40 людей”, – йдеться у звіті. 

Зауважимо, що станом на 13:00 17 січня за офіційними даними кількість загиблих внаслідок ракетного удару з боку Росії становить 44 людини, з них 5 дітей. Пошуково-рятувальна операція на місці трагедії завершена. 

За даними британської розвідки, ракети типу Kitchen відомі неточністю при використанні проти наземних цілей, оскільки її система радіолокації наведення погано розрізняє цілі в міських районах.

“Аналогічна зброя була причиною інших інцидентів з масовими жертвами серед цивільного населення, в тому числі удару по торговому центру у Кременчуці 27 червня 2022 року”, — йдеться у повідомленні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.