Удар HIMARS по Макіївці може підірвати довіру росіян до Путіна – ISW

Удар HIMARS по Макіївці може підірвати довіру росіян до Путіна – ISW

Удар по Макіївці / фото: росЗМІ

Внаслідок українського точкового удару по пункту зосередження живої сили та військової техніки РФ у Макіївці було знищено до 10 одиниць техніки та кілька сотень окупантів. У середовищі мілблогерів це викликало хвилю критики на адресу російського Міноборони – його звинувачують у злочинній недбалості.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у щоденному зведенні.

Українські захисники 31 грудня знищили в районі зосередження окупантів у Макіївці Донецької області до 10 одиниць військової техніки різних типів, але офіційної інформації про втрати станом на 2 січня Генштаб не наводить. 

Проте аналітики ISW, посилаючись на інформацію Департаменту стратегічних комунікацій ЗСУ, зазначають, що ліквідувати вдалося близько 400 мобілізованих росіян, ще близько 300 загарбників дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Міністерство оборони РФ підтвердило, що українські сили знищили угруповання російських військовослужбовців у Макіївці, однак заявило, що втрати значно менші, ніж озвучила українська сторона.

“Під час ракетного удару ЗСУ по Макіївці в ДНР загинули 63 російські військові”, – повідомило міністерство оборони Росії, визначивши при цьому, що удар був нанесений із РСЗО HIMARS. 

Розпливчасте визнання Міноборони Росії про удар по Макіївці викликало критику на адресу російського військового командування, котре тепер звинувачують у злочинній недбалості і закликають знайти та притягти до відповідальності винних.

“Настільки серйозні військові невдачі й надалі будуть ускладнювати путінські зусилля щодо втихомирення російської військової спільноти та збереження домінуючого наративу у вітчизняному інформаційному просторі”, – вважають в ISW. 

Нездатність Путіна відповісти на критику та виправити недоліки російської військової кампанії може підірвати довіру до нього як до практичного військового лідера, зазнають аналітики.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.