Удар блискавкою та втрата свідомості: головні міфи першої допомоги жертві

Удар блискавкою та втрата свідомості: головні міфи першої допомоги жертві

Головні міфи першої допомоги жертві / фото: 24 канал

Під час повномасштабної війни дуже важливо, щоб кожен міг правильно надати жертві першу медичну допомогу. Своєчасна реакція на те, що відбувається, може врятувати життя іншої людини. Досить часто багато хто виявляється безпорадним, коли стикається з труднощами або просто не знає, як правильно реагувати на певну ситуацію. Причиною цього є багато поширених міфів, які стосуються надання першої допомоги.

Про це повідомляє МОЗ.

Багато людей не знають, як врятувати втоплену людину. Деякі вважають, що жертву потрібно винести з води і зігнути через коліна, щоб вода, яка потрапила в дихальні шляхи, могла вийти. Такі дії є невідповідними і призводять до втрати дорогоцінного часу. Спочатку потрібно перевірити, чи дихає людина. Далі потрібно буде забезпечити прохідність дихальних шляхів. Для цього робиться штучне дихання. У випадку, якщо жертва не почала дихати, одразу варто викликати швидку допомогу.

Не менш поширений міф полягає в тому, що не можна підходити до людини, яку вразила блискавка. У цьому випадку вважається правдою то, що не можна підходити до постраждалого, враженого електричним током, який все ще продовжує діяти. Після того, як трапляється удар блискавкою, весь розряд входить у землю, тому жертва не становить жодної небезпеки для інших. Необхідно встановити, чи дихає жертва. Якщо вона втратила свідомість, але в той же час дихає, її слід покласти на бік і зафіксувати. За відсутності дихання варто проводити реанімаційні заходи та викликати швидку допомогу.

Ще одним популярним міфом є ​​використання аміаку, якщо людина втратила свідомість. У той же час медичні працівники перестали використовувати аміак, оскільки це занадто дратує дихальні центри. Часто речовина використовується неправильно. Наприклад, потерпілий не приходить у свідомість тривалий час і тому починають застосовувати тканину, занадто просочену аміаком. У цій ситуації такі дії можуть спричинити зупинку дихання.

Не використовуйте аміак, якщо людина дихає. Її потрібно повернути на сторону і закріпити в цьому положенні. Далі викликається швидка допомога, і до прибуття лікарів необхідно перевіряти, чи дихає жертва. Що стосується зупинки серцебиття, то необхідно негайно провести реанімаційні заходи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.