У ЗСУ розповіли про снарядний голод вагнерівців на Донбасі

У ЗСУ розповіли про снарядний голод вагнерівців на Донбасі

Окупанты / фото: DW

Днями глава вагнерівців Євген Пригожин розмістив світлину, що демонструє втрати російських найманців. В їх загибелі він звинуватив керівництво регулярних військ російської армії, яке не дає снаряди бійцям ПВК “Вагнер”.

Про те, яка насправді ситуація з боєприпасами у вагнерівців, повідомив у коментарі 24 каналу речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

За його словами, за минулу добу загарбники здійснили 80 обстрілів по позиціям українських військових, в той час як за попередні дні обстрілів було “понад 100, 200”. Як зазначив речник, проблеми з постачанням боєприпасів дійсно є і назрівали вони давно. Той час, коли вони мали “привілей” і отримували “фактично без застережень те, що хотіли”, вже позаду. Про це свідчать і записи перехоплених розмов росіян, і відео, що розповсюджуються окремими артилерійськими підрозділами ПВК “Вагнер”.

На думку Череватого, нестача боєприпасів для бійців Пригожина може бути пов’язана з конфліктом між керівництвом Міноборони РФ і власником ПВК “Вагнер”. 

Речник зазначив, що всіляке “вип’ячування” злочинної організації Вагнера на тлі звинувачень російських командирів в непрофесіоналізмі викликало обурення у генералітеті окупаційних військ. Водночас, експерт зауважив, що частково є правдою те, що вагнерівці воювали краще за російських військовослужбовців, однак “солідарності або ж військового братерства у них точно не було”. 

Раніше в Інституті з вивчення війни (ISW) зазначали, що ймовірне перекриття доступу ПВК “Вагнер” до артилерійських снарядів і важкого озброєння відбувається у межах так званої “професіоналізації” російських регулярних військ.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.