У ЗСУ розкрили стратегічне значення утримання Вугледару

У ЗСУ розкрили стратегічне значення утримання Вугледару

Російський танк / фото: росзмі

Попри катастрофічні втрати серед російських загарбників, вони все одно намагаються зайняти місто Вугледар. Для окупантів важливо за будь-яку ціну показати результат для кремлівського диктатора, а Вугледар є в цьому сенсі надважливим населеним пунктом.

Про це 24 Каналу розповів пресофіцер 68 окремої єгерської бригади Євген Назаренко.

Військовий повідомив, що окупанти здійснюють безуспішні спроби захопити Вугледар на Донеччині. Для цього вони кидають на штурм міста свої елітні підрозділи, яких знищують ЗСУ. 

Назаренко пояснив, що для росіян цей населений пункт є вкрай важливим, оскільки “це місто – панівна висота”. До того ж, перед військовими Кремль поставив задачу – вийти хоча б на адміністративні кордони Донецької області.

“Якщо вони візьмуть Вугледар, нам доведеться суттєво відступати, бо опинимося на невигідних позиціях – стоятимемо під великою горою, росіяни будуть бачити нас і наші логістичні шляхи підвозу боєприпасів, особового складу тощо. А ми бережемо життя наших військових”, – зазначив пресофіцер.

За словами Назаренка, росіяни розуміють, що й для українських сил Вугледар є стратегічною точкою для подальшого контрнаступу. Адже звідти, з панівної висоти, можна наступати на Бердянськ, Маріуполь, відбивати Запорізьку і потім Херсонську область.

Експерт підкреслив, що попри те, що росіяни намагаються захопити Вугледар, військове командування України забезпечило місто достатніми силами та засобами, щоб обороняти його і не дати ворогу реалізувати свої плани. 

Як стверджує пресофіцер, українські захисники бачать ворога, коли він починає атаку, за 2 – 3 кілометри, “тому що з гори його чудово видно”. А отже знищувати  окупантів “є невеликою проблемою, хоча, звичайно, треба попрацювати”, зауважив Назаренко.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.