У Зеленського назвали найбільш імовірний спосіб звільнення Криму

У Зеленського назвали найбільш імовірний спосіб звільнення Криму

Деокупація Криму / фото: pixabay.com

Деокупація АР Крим скоріше за все відбуватиметься військовим шляхом. Проте для мінімізації втрат серед військових та цивільних не виключається і мирний шлях звільнення від окупантів українського півострова.

Про це заявила постійний представник Зеленського в АР Крим Таміла Ташева, повідомляє видання Крим.Реалії.

Ташева зауважила, що декларація саміту “Кримської платформи” передбачає деокупацію Криму мирним шляхом. У “Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму” також визначено, що ключовий механізм деокупації – політико-дипломатичний. Але після повномасштабного вторгнення Росії в Україну такий підхід змінюється, вважає посадовиця.

“Російська Федерація не хоче спілкуватися на тему політико-дипломатичного врегулювання. Як не хотіла комунікувати до повномасштабного вторгнення, так і після. Ми розуміємо, що нам нема з ким комунікувати”, – каже Таміла Ташева.

Після спроб Росії анексувати ще чотири українські області – Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку – стало зрозуміло, що військовий елемент відновлення контролю над Кримським півостровом став ключовим, стверджує постпред Президента України в Криму. Однак, на її думку, мирний спосіб повернення Криму також не виключений.

“Ми не виключаємо і політико-дипломатичний елемент для мінімізації втрат серед цивільного населення, військових, руйнування цивільної інфраструктури. Але ми добре розуміємо, що скоріше за все звільнення буде військовим шляхом”, – сказала постпред.

Раніше про закінчення війни з відновленням територіальної цілісності України, включаючи всі сьогодні окуповані території, наголошував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в ефірі Радіо Свобода. При цьому, мирний шлях відновлення контролю України над Кримом, на його думку, поки видається “фантастичним”.

“Якщо говорити про можливість звільнення російськими військами окупованих територій України шляхом переговорів, то я таке вітав би. Але це сьогодні виглядає фантастично. Бо російська сторона демонструє свою затятість у цих питаннях, вона, навпаки, виставляє лише додаткові умови, які виглядають, як ультиматум”, – зазначив Чубаров.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.