У Японії знайшли найдовший меч та найбільше дзеркало

У Японії знайшли найдовший меч та найбільше дзеркало

Розкопки кургану в Японії / фото: The Japan Times

Незвичайний меч був знайдений в японській гробниці. Особливість його в розмірах. Археологи кажуть, що це найдовший меч, який вони коли-небудь знаходили. Довжина зброї становить 2,3 м. Поки незрозуміло, хто і як міг вести бій з такою зброєю.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Kyodo News.

Крім меча археологи також знайшли незвичайне дзеркало. Раніше подібних знахідок ще не знаходили в похованнях. Артефакти виявили в Кургані, який датується кінцем 4 століття. Розкопки вели в західному місті Нара.

Меч називається “Дако”, і він поки що є найбільшим з коли-небудь знайдених в Японії. Дзеркало теж лідирує за своїми габаритами серед раніше виявлених.

Курган, в якому проводили розкопки, називається Томіо Маруяма. Історики кажуть, що він може стати національним надбанням Японії. Подвійна знахідка незвичайна не тільки через свої розміри. Саме дзеркало виконано у формі бойового щита. Довжина його 64 см, ширина понад 31 см. Важить виріб майже 5,7 кг. Візерунки на поверхні схожі на дизайн більш поширених дзеркал “Дарю”. Нічого подібного археологи раніше не бачили.

У меча “Дако” звивисте лезо, форма нагадує змію, що повзе. Історики кажуть, що його викували в Східній Азії в період “Кофун”.

Брав участь він у боях меч чи був зроблений спеціально для поховання правителя — це належить дізнатися. Зброю можна вважати шедевром металообробки того часу. Саме так прокоментував знахідки директор Археологічного інституту Косаку Окабаяші.

Період “Кофун” отримав свою назву на честь курганів, які будували для правителів в 310-700 роки нашої ери.

Тепер артефакти ретельно досліджують, опишуть, проведуть необхідні роботи з реконструкції та виставлять у місцевому музеї. Так що в найближчі пару років знахідки будуть недоступними для загального огляду.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.