У WSJ розповіли, чим Росія платить Ірану за дрони

У WSJ розповіли, чим Росія платить Ірану за дрони

Іранські дрони / фото: DW

Іран регулярно надсилає невеликі партії Shahed до Росії. Така допомога Ірану дорого обходиться Росії, адже розрахуватись доводиться сучасною кіберзброєю, зокрема, засобами для цифрового спостереження.

Про це пише видання WSJ.

На думку неназваних осіб, знайомих з цим питанням, Росія допомагає Ірану отримати передові засоби для цифрового спостереження, оскільки Тегеран прагне більш тісної співпраці в галузі кібервійни.

Потенціал для співпраці в галузі кібервійни між двома країнами з’явився після того, як Іран, за словами американських та іранських офіційних осіб, продав Росії безпілотники для використання в Україні, а також погодився передати російському диктатору ракети малої дальності й танкові та артилерійські снаряди.

У видання зазначається, що ключовим постачальником кіберпослуг Ірану є російська компанія “Протей”, яка має контракти з міністерством оборони Росії. 

“Тегеран прагне кібердопомоги, а також, за словами посадовців США й Ірану, десятків елітних російських ударних вертольотів і реактивних винищувачів та допомоги в реалізації своєї ракетної програми дальньої дії”, – йдеться у матеріалі видання.

Повідомляється, що з самого початку війни в Україні Росія надала Ірану засоби зв’язку та спостереження, а також пристрої, що підслуховують, передові фотографічні пристрої та детектори брехні. Мова йде про техніку, яка дозволить іранській владі зламувати телефони дисидентів та політичних противників.

“Вони відклали у бік розбіжності, що сягають корінням у глибину століть, щоб об’єднатися проти спільних ворогів. Почуваючись загнаними в кут США та їхніми союзниками, Іран і Росія, схоже, сповнені рішучості змусити цей союз працювати”, – сказав Мохаммад Аятоллахі Табаар, доцент, який спеціалізується на близькосхідній політиці в Школі державного управління та державної служби ім. Буша Техаського університету.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.