У водах Хорватського моря знайшли давньоримський корабель

У водах Хорватського моря знайшли давньоримський корабель

Давньоримський корабель / фото: Flipboard

Група археологів виявила Римський корабель на дні вод в околицях стародавнього затопленого порту Барбір. Судну 2000 років, і воно прекрасно збереглося до наших днів. Ще у 2021 році було встановлено приблизне місце знаходження цього корабля і тільки зараз вчені заявили про успішну роботу.

Про це повідомляє  Heritage Daily.

Відкриття зробив Міжнародний центр підводної археології у співпраці з Німецьким археологічним інститутом. Багатонаціональна команда пройшла довгий шлях і змогла поділитися результатами своїх досліджень.

У 2021 році дослідники знайшли монети часів імператора Костянтина і шматки дерева у цій місцині. Група вирішила, що поруч повинен бути корабель. Тому було розгорнуто масштабне підводне дослідження, в ході якого виявили судно. Його спочатку помітили на знімках, які отримали за допомогою аерозйомки. Отримавши повну ясність картинки, археологи приступили до роботи. Дев’ятиметровий корабель був похований в шарах піску на глибині близько 2 метрів. 

Порт Барбір вперше виявили в 1973 році. У стародавньому світі це було процвітаюче місто та торговий центр часів римського періоду.

За попередньою оцінкою, кораблю 2000 років. Він був побудований в 1 або 2 столітті до нашої ери. Зразки корпусу вже відправлені до Франції. Там буде проведено аналіз деревини, який допоможе встановити точну дату, різновид дерева судна. Також вчені зможуть зрозуміти, цей корабель прибув в порт або був побудований в Барбірі.

Варто відзначити, що після такого тривалого перебування у воді, корабель добре зберігся. Весь його каркас цілий, хоча деякі деталі й пошкодили корабельні черв’яки. Щоб зберегти останки, вчені прийняли рішення залишити уламки судна похованими під піском, геотекстилем і камінням. У 2023 році команда планує повернутися на місце і дістати решту частин корабля.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.