У Великій Британії знайшли дуже рідкісні середньовічні монети

У Великій Британії знайшли дуже рідкісні середньовічні монети

Середньовічні монети / фото: The Epoch Times

Шукачі скарбів поблизу міста Хамблден, що в графстві Бакінгемшир, знайшли старовинний скарб. Знахідка виявилася неймовірно рідкісною і цінною. Але оскільки у Великобританії діє закон про те, що всі скарби належать королівській родині, щасливчики не стали багатшими ні на фунт, але можуть отримати винагороду за свою роботу.

Про це повідомляє BBC.

Спочатку шукачі скарбів знайшли дюжину срібників. Команда вирішила не зупиняти розкопки. Така завзятість була винагороджена. В результаті вони виявили понад 500 монет із золота та срібла. Експерти з музею вже їх вивчили й кажуть, що вони відносяться до 15 століття.

Саме тоді в Європі вирувала епідемія бубонної чуми. “Чорна смерть” – саме так називали хворобу в ті часи європейці. Чума забрала життя величезної кількості людей. За різними оцінками експертів від неї загинуло від 1/3 до 1/2 населення середньовічної Англії.

Знайдені монети були в обігові при правлінні короля Едуарда III (14 століття). Експерти кажуть, що більша частина монет має вартість від 25 до 60 баксів за штуку. Найбільш рідкісні можуть досягати у вартості 650 доларів. Але це в тому випадку, якщо рахувати їх вартість за вартістю дорогоцінних металів за 1 грам. Враховуючи те, що знайдені рідкісні монети, яким 600 років, то ціна однієї такої може легко скласти 13 тисяч доларів.

Зараз скарб зберігають у місцевому музеї. Там чекають експертних оцінювачів, щоб визначити точну вартість знахідки. Працівники музею кажуть, що монети в сумі можуть коштувати 150 тисяч фунтів стерлінгів. Після оцінки їх виставлять на аукціон. Власник землі та шукачі скарбів отримають якийсь відсоток від вартості. З вторгованих грошей віднімуть всі податки, а також роботу оцінювачів і аукціоністів. А те, що залишиться, розділять між тим, хто знайшов скарб.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.