У Великій Британії на горищі знайшли голову єгипетської мумії

У Великій Британії на горищі знайшли голову єгипетської мумії

Голова єгипетської мумії / фото: Express

Кілька днів тому у графстві Кент, що у Великій Британії, трапилося щось цікаве. На горищі будинку свого померлого брата чоловік знайшов голову віком 2000 років. Знахідка його здивувала і тому він відразу ж вирішив передати її фахівцям у Canterbury Museums and Galleries.

Про це повідомляє Express.

Експерти одразу ж провели аналіз та встановили, що вік голови сягає щонайменше двох тисяч років. Її доставили як сувенір до Великобританії з Єгипту ще у 19 столітті. Протягом деякого часу голова мумії була на горищі під скляним ковпаком.

Співробітники Кентерберійського та Оксфордського університетів почали відновлювати історію мумії, а також працюють над тим, щоб відновити зовнішність людини. Експерти розповіли про те, що за допомогою рентгенівських знімків вдалося встановити, що голова належала жінці, яка померла у досить зрілому віці. Потім вчені скористалися комп’ютерною томографією для отримання додаткової інформації.

Дослідження продемонструвало, що жінці видалили мозок. Її зуби практично повністю стерті через вживання досить грубої їжі. При цьому в ідеальному стані зберегся язик померлої. Також команді вдалося знайти трубки не лише у лівій ніздрі, а й у хребетному каналі. Їхнє призначення поки що встановити не вдалося.

“У вікторіанські часи з Єгипту досить часто привозили такі предмети як сувеніри, які надалі могли передаватися як сімейна реліквія”, – зазначає Джеймс Еліот з Кентерберійського університету.

Надалі фахівці планують використовувати отримані за допомогою сканування дані для того, щоб створити тривимірну модель голови та провести реконструкцію обличчя.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.