У Великій Британії зафіксували нові випадки віспи мавп у людей

У Великій Британії зафіксували нові випадки віспи мавп у людей

Віспа мавп у людей / фото: freepik

Ще чотири випадки мавпячої віспи було виявлено у Великій Британії, внаслідок чого загальна кількість підтверджених випадків захворювання досягла семи, заявили керівники охорони здоров’я.

Про це повідомляє The Guardian.

UKHSA, Агентство з безпеки охорони здоров’я Великобританії 16 травня повідомило про три випадки зараження небезпечним захворюванням у Лондоні та про один випадок у північно-східній Англії. Наразі фахівці займаються пошуком зв’язку між тими випадками, що сталися у столиці країни.

Двоє людей з чотирьох лікуються у Королівській безкоштовній лікарні, а також у лікарні Гаю та Святого Томаса. Додатково вони відвідують інфекційне відділення у лазареті Королівської Вікторії у Ньюкасл-апон-Тайні. Ці випадки не мають жодного відношення до минулих заражень, про які стало відомо 14 травня та 7 травня. Фахівці переживають, що вірус може легко передаватися від людини до людини.

Перший хворий перед виявленням вірусу відвідував Нігерію. Зараження відбулося безпосередньо перед поверненням додому. Єдине, що поєднує всіх хворих, це те, що це чоловіки, які заявляють про себе як про геїв або бісексуалів. Експерти рекомендують представникам цієї групи бути максимально обережними і у разі виникнення сильної висипки на будь-якій частині тіла відразу ж звертатися за медичною допомогою.

Сьюзан Хопкінс зазначає, що це захворювання зустрічається дуже рідко. Як показали останні дослідження, заразитися ним можна хіба що за максимально тісного контакту. Вільно вірус від людини до людини не передається, тому ризику епідемії на сьогоднішній день у Великій Британії немає. Хопкінс закликає геїв та бісексуалів уважно стежити за собою. Якщо вони зіткнутися з будь-якими висипаннями або поразками, варто відразу ж звернутися в службу сексуального здоров’я.

Вірус провокує появу висипань. Вони поступово змінюються та проходять кілька стадій. Зрештою з’являється струп, який згодом відпадає. Відразу після зараження мавпячою віспою з’являється головний біль, лихоманка, озноб, збільшуються лімфатичні вузли.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.