У Великій Британії виявили масове поховання жертв чуми

У Великій Британії виявили масове поховання жертв чуми

Жертви «чорної смерті» / фото: Hull

Якийсь час тому у Великій Британії проводилися чергові археологічні розкопки. Археологи випадково виявили під станцією Ліверпуль-Стріт старовинне масове поховання, в якому були жертви чуми. Загалом у могилі налічувалося майже 40 скелетів.

Про це повідомляє  Belfast live.

Проведений фахівцями аналіз продемонстрував, що всі ці люди померли внаслідок зараження чумою у 16 ​​столітті. Звернути увагу варто на те, що це перше поховання на території Лондона, яке не має жодного стосунку ні до церкви, ні до будь-якої іншої релігійної установи.

Майкл Хендерсон із Музею лондонської археології розповів про те, що дані скелети хоч і були пов’язані з чумою, але сьогодні вони не є небезпечними для людей. Після того, як людина вмирає та її ховають, чума зберігається зовсім недовго. Так, як бактерія не є живою, вона не може почати поширюватися в сучасному світі.

Масове поховання представляє собою яму, розмір якої досягав 2,3 квадратних метрів. Загалом у ній перебувало близько 40 осіб. Їх максимально щільно розмістили одне біля одного. Цікавим моментом є те, що більша частина з них знаходилася у трунах з дерева, які акуратно виставили в ряд і потім засипали землею. Може скластися враження, що попри жахливу епідемію людей поховали цілком гідно. З виявленої ями вчені взяли зразки із зубів 20 людей. Вони наголосили, що зуби нагадують капсули часу, адже в них дуже добре зберігається ДНК.

«П’ять людей, похованих у ямі, заразилися чумою ще за життя. Вони померли у 16 ​​столітті від інфекції, але на території Великої Британії вона ще жодного разу не була ідентифікована генетичним шляхом. Це величезне досягнення та перший доказ того, що у Британії також поширювалася чума і не один раз. У той же час, немає можливості максимально точно визначити рік смерті людей», – кажуть вчені.

Напевно, кожна людина знає про страшну епідемію 1665 року, яка забрала життя приблизно 100 тисяч мешканців Лондона. При цьому дуже мало хто знає, що це була не єдина хвиля чуми і загиблих насправді було набагато більше.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.