У Туреччині вчені виявили поховання Святого Миколая

У Туреччині вчені виявили поховання Святого Миколая

Поховання Святого Миколая / фото: Express

Деякий час тому вчені проводили в Туреччині чергові археологічні розкопки, які дозволили виявити неймовірно красиву гробницю, розташовану в старовинній церкві. Як з’ясували археологи, вона належала Святому Миколаю.

Про це повідомляє Express.

Коли в Середземному морі в середньовіччя піднявся рівень води, гробницю затопило. Через більш ніж 1600 років археологи змогли відшукати загублене поховання, яке розташувалося в церкві, в невеликому місті Демре, що знаходиться в південній частині Туреччини, в області Анталії.

Для будівництва візантійської церкви був використаний древній фундамент, який належав зовсім іншій будівлі. Раніше на цьому місці була невелика церква, до якої ходили православні християни протягом 5-12 століть. Навколо споруди досить багато статуй Святого Миколая.

Над первісною будівлею, побудованою в 520 році для того, щоб захистити священну гробницю, у 2017 році археологами була виявлена ще одна церква. Користуючись з того, що вони знайшли не тільки мозаїку, а й ту кам’яну підлогу, що переховувалася під нею, була виявлена первісна Церква. Через невеликий проміжок часу вдалося також відшукати поховання Святого Миколая.

Найперша церква на цьому місця була затоплена через те, що в Середземному морі значно піднявся рівень води. Через кілька століть тут був зведений абсолютно новий храм.

Святий Миколай жив приблизно у 270-343 роках. Він прославився тим, що успадкував дуже великі статки, а потім почав роздавати гроші нужденним. Найбільш відомою історією вважається та, коли він дав трьом дівчатам мішки з золотом, щоб вони перестали займатися проституцією.

В історії розповідається, що Святий Миколай прийшов під їхні вікна пізно вночі та закинув у спальні мішки із золотом для того, щоб дівчата не зіткнулися з публічною ганьбою. Крім того, він був ранньохристиянським єпископом за часів Римської імперії. Багато хто називав його Миколою Чудотворцем.

Про Святого Миколая є дуже мало інформації, але саме він став причиною появи Санта-Клауса, який дарує подарунки на Різдво. Звернути увагу варто на те, що єпископ був побожним християнином і строго слідував вченню Ісуса, яке свідчило про продаж свого майна і всебічної допомоги бідним.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.