У Тоскані знайшли статуї, які можуть «переписати історію»

У Тоскані знайшли статуї, які можуть «переписати історію»

Знайдені у Тоскані статуї / фото: ВВС

Статуї, які знайшли в Сан-Кашано-дей-Баньї давньоримських часів можуть перевернути історію. Артефакти виявили під час розкопок термальних ванн в Тоскані, що у 160 км від Риму. Знахідка дуже важлива для істориків, про це говорить доцент університету для іноземців в Сієні Якопо Таболлі. Це може пролити світло на відносини та діалектику між римлянами й етрусками в далекому минулому.

Про це повідомляє Evening Standard.

Чиновник Міністерства культури Массімо Осанна впевнений, що знахідка переверне історію стародавнього Середземномор’я. Серед 24 статуй ідентифікували зображення різних богів: Аполлона, Гігеї, Ефебасо зі змією навколо її руки та ін. У минулому їх занурювали в термальні води при проведенні ритуалів. Найімовірніше це відбувалося в II столітті до нашої ери — I столітті нашої ери. Знахідка такого роду стала найзначнішою за останні півстоліття.

5 з 24 статуй майже метрової висоти. Поруч з ними археологи знайшли тисячі золотих монет, написи латинською та етруською. Дослідники впевнені, що всі, хто приходив до термальних ванн, кидали гроші в воду, щоб задобрити богів.

У Тоскані тоді були не найкращі часи. Це був час Великої трансформації, адже місто перейшло від етрусків до римлян, тому тут змінювалися закони, традиції, звичаї. У Міністерстві культури цей відрізок історії називають “культурним осмосом”.

Термальна ритуальна ванна стала певним багатомовним притулком, навколо якого панувала війна і політична нестабільність. Всі знахідки збереглися дуже добре. Археологи впевнені, що це через гарячу каламутну воду, в яку їх занурили. Вона, немов законсервувала, статуї на століття.

Зараз всі статуї доставили в лабораторію в місті Гроссето, там їх повинні відреставрувати. Потім їх передадуть до музею Сан-Кашіано.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.