У темному чи молочному: в якому шоколаді найбільше кофеїну

У темному чи молочному: в якому шоколаді найбільше кофеїну

Шоколад / фото: freepik.com

Білий, молочний і темний шоколад мають різну кількість кофеїну. Тому і на організм кожен вид продукту впливає по-різному. Про те, який шоколад краще підіймає настрій, розповіли дієтологи.

Про це повідомляє healthline.

Кофеїн є тільки у твердому какао, тому в білому шоколаді цієї речовини немає. Там в складі не використовується какао-порошок, ось і отримуємо солодкість з величезною кількістю цукру, внаслідок чого підіймається настрій і з’являється приплив енергії.

Чим темніший шоколад, тим більше кофеїну в ньому буде. Так кажуть дієтологи. Кофеїн міститься в сухому какао-порошку. Його додають в молочний і темний шоколад. Міністерство сільського господарства США надало такі дані:

  • У молочному шоколаді міститься приблизно 9 мг кофеїну в 45 гр продукту.
  • У темному шоколаді міститься 12 мл кофеїну на 28 гр продукту.

В принципі це природний енергетик, який буде корисний всім: дорослим і дітям. Крім кофеїну в какао-порошку міститься ще одна корисна речовина, — це теобромін. Він надає темному шоколаду гіркуватий присмак. Найцікавіше в тому, що разом ці дві речовини стимулюють центральну нервову систему, і тоді у людини підвищується концентрація уваги, підіймається настрій. Дієтологи порівнюють стан з легкою ейфорією.

У сухому какао-порошку теоброміну більше, ніж кофеїну. У темному шоколаді його буде приблизно 250 міліграмів на 50 гр., а в молочному близько 125 міліграмів. І тут важливо знати, що така кількість є оптимальною середньодобовою дозою для людини. Також шоколад краще не їсти перед сном. Він може стати причиною безсоння через дії стимуляторів на мозок. Якщо з’їдати більше, ефект буде зворотним: дратівливість, запальність, неможливість сконцентруватися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.