У Техасі знайшли сліди динозаврів віком понад 100 млн років

У Техасі знайшли сліди динозаврів віком понад 100 млн років

Слід динозавра / фото: NBS

Через глобальне потепління археологи дивують світ новими відкриттями. Одним з таких прикладів стала “Долина динозаврів” в Південному Техасі. Там через сильну посуху пересохла річка Пєлюксі, і на її дні виявили сліди динозавра, який жив на Землі 113 млн років тому. Також поруч знайдені відбитки інших видів. Після закінчення посухи сліди знову підуть під воду до наступного року.

Про це повідомляє NBS.

Сліди належать акрокантозавру. Відбитки збереглися дуже добре, навіть видно кігті. Востаннє такі вдалося виявити 22 роки тому. Попередня знахідка теж була під водою, тоді її законсервував шар мулу.

Вже зараз знайдено 60 відбитків, а дослідження продовжуються. Директор парку Джефф Девіс говорить, що динозавр пройшов шлях приблизно в 1000 метрів і залишив після себе в цілому 140 слідів.

Акрокантозавр — це типовий представник трипалих динозаврів. Вони були дуже великими, вага дорослого самця сягала 7 тонн. Ці гіганти від морди й до кінчика хвоста виростали до 12 метрів.

Жили в нижньокрейдовому періоді. Гігантські ящірки стародавнього світу представляли рід хижаків, відрізнялися агресивним характером і полювали на завропосейдонів. У цьому районі раніше знаходили їх відбитки теж.

Можливо, в районі пересохлої річки 100 млн років тому якраз відбувалося полювання, а сьогодні, все що залишилися — сліди. Вони могли їсти й собі подібних. 

Директор парку розповів, що, як тільки спека закінчиться і почнуться дощі, річка наповниться, а відбитки лап динозаврів знову підуть під воду. Зараз найкращий час для екскурсій і фото в парку. У “Долині динозаврів” дуже дбайливо ставляться до таких відкриттів. Державний парк ретельно стежить за територією і вважає дуже важливим зберегти історію розвитку живих організмів на Землі для майбутніх поколінь.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.