У Тайвані знайшли останки кита віком 85 тисяч років

У Тайвані знайшли останки кита віком 85 тисяч років

Останки кита / фото: National Cheng Kung University

Археологи стали справжніми щасливчиками, коли знайшли в лісі скам’янілості кита, якому 85 тисяч років. Виявили його вони посеред лісу в районі Хенгчуні на півдні Тайваню. Спочатку команда помітила 4 ребра, вони стирчали з землі, а коли вирішили провести в цьому місці розкопки, натрапили й на інші кістки.

Про це повідомляє The Bellingham Herald.

Студенти-археологи з Національного університету Ченг Кунг на чолі з професором Ченг Кунгом і геологом Ян Цзируєм вирушили на розкопки, які є обов’язковою частиною навчання. Їх проводять часто, і головне, навчити студентів правильно користуватися інструментами.

Цього разу похід дійсно вдався. Спочатку група натрапила на 4 ребра, що стирчали із землі. Вивчивши місцевість, команда прийняла рішення продовжити розкопки. Так звичайний похід перетворився на величезний фронт робіт, який затягнувся на 90 днів.

Цілих три місяці тут працювали вдень і вночі, не покладаючи рук. Знахідка перевершила всі очікування. Команда виявила просто гігантську скам’янілість кита, якому 85 000 років. Довжина скам’янілої стародавньої тварини 15,3 м. Виявилося, що в землі прекрасно збереглося близько 70% останків.

Студенти розкопали хребет, лопатки та задню частину черепа стародавнього кита. Також вдалося відкопати щелепну кістку. До речі, щелепа виявилася найважчою частиною, вона важила понад 330 кг, а в довжину була майже 2 метри.

Кожен розкопаний фрагмент дбайливо перекладали на носилки, щоб можна було транспортувати останки з лісу. Наприклад, щелепу виносили на рівну місцевість 12 людей протягом 7 годин.

Вчені припускають, що колись дуже давно це був синій кит або великий фінвал. Це перша подібна знахідка в Тайвані. Тепер Національний музей природничих наук планує реконструювати скелет і виставити його в якості цінного експоната.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.