У стародавньому місті майя знайшли статую без голови

У стародавньому місті майя знайшли статую без голови

Статуя без голови / фото: REUTERS

Статуя, яку знайшли в стародавньому місті майя, виглядає вельми незвично. У неї немає голови, рук і ніг. Сам виріб висічено з вапняку, він має 1,53 метра у висоту. Археологи кажуть, що найімовірніше це зображення Ям Кіба, бога родючості.

Про це повідомляє The Jerusalem Post.

Статую знайшли в місті Ошкінток, в Мексиці. Розкопки там проводить Національний інститут антропології та історії. Генеральний директор і куратор археологічної місії Дієго Прієто каже, що такі обезголовлені статуї також символізують воїнів, полеглих або полонених в бою. Зараз важко щось стверджувати, потрібно більше досліджувати знахідку.

Розкопки тут не збираються зупиняти, вчені сподіваються знайти ще багато цінних артефактів. Вони допоможуть більше дізнатися про звичаї та побут майя, привернуть ще більше туристів і увагу світової громадськості.

Статую знайшли в положенні лежачи на спині. Поки складно відповісти на питання, «що уособлює фігура: божество або воїна?». В області живота видно пекторалі, які ще слід вивчити й розгадати. В області паху висічена частина чоловічого статевого органу.

Історики кажуть, що Ошкінток завжди був багатий вапняком, але бідний на прісну воду. Знахідки, які виявляють під час розкопок, вказують на те, що люди тут жили ще в 1500 році н.е. Це був головний центр в посткласичний період історії майя. Вже тоді місцеві жителі вміли зводити піраміди, займалися іконографією та ієрогліфічним письмом.

Майя були розвиненою цивілізацією зі своєю культурою і багатою історією. Багато ритуалів цих стародавніх племен сьогодні здаються жорстокими, але тоді це було нормою. З якої причини місто вимерло, поки невідомо. Це міг бути голод або війна, яка спровокувала розорення Ошкінтока.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.