У Стамбулі може статися землетрус магнітудою 7,6 балів – вчений

Землетрус у Туреччині / фото: FrankoNews
Землетруси в Туреччині та Сирії схвилювали весь світ. Природа руйнівна і небезпечна. Вчені стверджують, що Стамбул теж в небезпеці. Також вони кажуть, що в найближче десятиліття трагедія може повторитися.
Про це повідомляє The Guardian.
Професор Окан Туйсуз говорить про те, що в Стамбулі може статися така ж катастрофа. У 2006 році цей фахівець вже говорив про небезпеку. Тоді він був директором Євразійського Інституту наук про Землю в Стамбульському технічному університеті.
Сьогодні Окан, як один із компетентних людей, також поділився своїми припущеннями. Він каже, що більша частина Туреччини розташована на Анатолійській плиті, яка знаходиться на двох розломах. Один з цих розломів поруч зі Стамбулом. Знаючи магнітуду і місце, з упевненістю можна сказати, що ймовірність землетрусу в Стамбулі сьогодні становить 65%. Експерт каже, що сила поштовхів буде 7,6 бала і станеться катастрофа до 2030 року. Згідно зі шкалою, за якою оцінюють силу підземних поштовхів при 7-8 балах з’являються тріщини на будинках, конструкції можуть валитися.
Стамбул знаходиться всього у 20 км від Північно-Анатолійського розлому, який проходить під Мармуровим морем. У разі катастрофи неминучі будуть цунамі. Здригатиметься море, і суша.
Європейська частина Стамбула побудована на м’якому камені, а Азійська — на старому твердому камені. Тому багаті люди купують нерухомість в районі Босфору, cаме на Азійській частині, де ризик землетрусів мінімальний. Люди, чиї доходи не дозволяють жити в цьому районі, змушені купувати будинки та квартири в тій частині країни, що більш схильна до різних природних катастроф.
Сейсмічна активність зберігається, вчені в режимі 24/7 стежать за тим, що відбувається. З-під завалів у Туреччині дістали понад 12 тисяч загиблих людей. Ще 53 тисячі жителів отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Вчені назвали країни, які можуть затопити танущі льодовики
Бельгієць знайшов загадковий металевий предмет
Туреччина змістилася на кілька метрів після землетрусу – геофізик