У США знайшли втрачений фрагмент Сувої Мертвого моря

У США знайшли втрачений фрагмент Сувої Мертвого моря

Фрагмент Сувої Мертвого моря / фото: Daily Mail

Сувої Мертвого моря являють собою папірус, вік якого досягає приблизно 2700. Довгий час вчені вважали, що один з його фрагментів безслідно загублений, але все ж вдалося абсолютно випадково виявити цей цінний артефакт.

Про це повідомляє Daily Mail.

Сувоями Мертвого моря називаються фрагменти стародавніх рукописів. Вони були знайдені в 1946-1956 роках в декількох печерах, розташованих на березі Мертвого моря. Рукописи були написані на папірусі або ж пергаменті. Всього в колекцію входить 972 старовинних документи. Цікавим є те, що написані рукописи різними мовами, серед яких зустрічається арамейська, набатейська, давньоєврейська, грецька.

Вчені поділили всі рукописи на три різні категорії. Одна з них має відношення до біблійних текстів, а дві інші вважаються текстами, які не стали частиною Біблії. Стародавні записи належать до часів Другого Храму.

Один з фрагментів сувоїв Мертвого моря, який належав до періоду Першого Храму, вважався протягом довгого часу загубленим. Його виявили абсолютно випадково в штаті Монтана, США. Власник артефакту розповів про те, що папірус майже 60 років провисів на стіні в рамці. Йому він дістався від матері, яка отримала Стародавній рукопис в якості подарунка під час одного зі своїх відвідувань Єрусалиму в 1965 році.

Виявлений фрагмент, на думку дослідників, вельми загадковий, адже він складається буквально з чотирьох рядків, вирваних з контексту. Написані вони давньоєврейською мовою. Вчені припустили, що повний текст міг бути інструкцією для того, хто їм буде володіти.

У рукописі згадується ім’я Ізмаїл. У біблійний час воно було дуже популярним і розшифровувалося, як «Бог почує». У Біблії вперше ім’ям Ізмаїл був названий Старий син Авраама і рабині Агарі. Через деякий час воно почало зустрічається дуже часто у Святому Письмі.

Вчені проаналізували артефакт і встановили, що він є справжнім. Його приблизний вік сягає 2700 років. Імовірно, папірус був узятий в тому ж місці, де і всі інші Сувої Мертвого моря. На сьогодні унікальна знахідка зберігається в управлінні старожитностей Ізраїлю.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.