У США знайшли сліди людей віком 12 тисяч років

У США знайшли сліди людей віком 12 тисяч років

Сліди древніх людей / фото: Daily Mail

Археологи знайшли 88 відбитків ніг, що належать давнім людям, які проживали на території сучасних США приблизно 12 тисяч років тому. Жили вони там наприкінці льодовикового періоду. Цікавим моментом є те, що були виявлені відбитки не лише дорослих, а й дітей 5-12 років. За рахунок того, що пісок насичується вологою, сліди проявляються і потім зникають, коли вологи стає трохи менши. У зв’язку з цим сліди назвали «примарними».

Про це повідомляє Daily Mail.

Співробітники Корнельського університету, що знаходиться у США, знайшли сліди у пустелі Великого Солоного озера. Давні люди залишили їх майже 12 тисяч років тому. Неподалік місця зі слідами знаходилися дві ями для розведення багать. Також вчені виявили сліди того, що вже в давні часи люди почали вживати тютюн.

Експерти наголосили на тому, що 12 тисяч років тому дані території були вкриті болотами, а зараз перетворилися на пустелю. Звернути увагу слід на те, що штат Юта, який зараз вважається найбільш посушливим, навіть після закінчення льодовикового періоду був болотистою місцевістю. Через те, що в піску є набагато більше вологи, ніж у всіх інших відкладах, то сліди проявляються на його поверхні. Коли вологи недостатньо, сліди одразу ж зникають.

«Одразу було зрозуміло, що сліди дуже давні, адже раніше такі самі ми знайшли в Національному парку Уайт-Сенд у штаті Нью-Мексико. Цікавим є те, що вік раніше знайдених слідів становив 23 тисячі років. В Америці це найстаріші сліди людей», – зазначає Томас Урбан із Корнельського університету.

Фахівці вважають, що якщо вдалося знайти два різні місця з відбитками ніг давніх людей на території Америки, то насправді їх може бути набагато більше. Довгий час було прийнято вважати, що до Північної Америки Homo sapiens потрапили приблизно 13-16 тисяч років тому. Саме в цей час почали танути величезні крижані щити. Ті сліди, які знайшли у штаті Нью-Мексико, вказує, що люди на материку з’явилися набагато раніше.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.