У США рибалці пощастило зловити дуже рідкісну рибу

У США рибалці пощастило зловити дуже рідкісну рибу

Риба-динозавр / фото: Kansas Wildlife and Parks

У Великих озерах, що розташовані по всій Північній Америці від Затоки Гудзон до річки Міссісіпі, мешкає Озерний осетер. Це найстаріший і найбільший вид риб, який зустрічається в цих водах. Рибалці Кевіну Зірджаксу вдалося зловити такого гіганта-динозавра.

Про це повідомляє Kansas Wildlife & Parks.

Такий улов — дійсно велика рідкість. Якщо послухати рибалок, то за останні 25 років — це всього шістнадцятий улов цього виду риб. Дану інформацію підтверджує Департамент дикої природи парків і штату. А вся річ у тому, що Озерний осетер на межі вимирання. Винні в цьому, як завжди, люди.

Кевін Зірджакс каже, що запам’ятає цю риболовлю на все життя. Спіймати на гачок одну з найстаріших риб, яка мешкала за часів динозаврів, це ж можна вважати великою удачею. Чоловік чесно зізнався, що ніколи й не мріяв про подібне. На щастя, для осетра, рибалка повівся, як справжній джентльмен. Він сфотографувався з уловом і відпустив живу рибу назад у воду.

Антропологи кажуть, що знаходили в Північній Америці скам’янілості таких осетрів, які датуються 135 млн років. А це означає, що вони точно жили мінімум за 70 років до того, як вимерли динозаври. Дивно, але ці риби так і не еволюціонували. Те, якими їх створила природа, зробило осетрів унікальними рибами-динозаврами сьогодні. Вони можуть жити до 150 років і виростають до 90 кг.

Ще в 19 столітті у Великих озерах спостерігався надлишок осетрів. Неконтрольований рибний промисел призвів до того, що за якихось 100 років цей вид став вимирущим. Відновити популяцію неможливо. Самки осетрів починають відкладати ікру у 20 річному віці. Сьогодні до нього доживають одиниці. Тому висока ймовірність, що у 21 столітті ці риби можуть повністю зникнути.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.