У США чоловік вилікувався від ВІЛ: як йому це вдалося

У США чоловік вилікувався від ВІЛ: як йому це вдалося

Четверта людина у світі вилікувалась від ВІЛ / фото: freepik.com

Дослідники СНІДу оголосили в середу, що четверту людину вилікували від ВІЛ, але небезпечна процедура може не втішити десятки мільйонів людей, які живуть з вірусом у всьому світі.

Про це повідомляє  ScienceAlert.

Чоловік, якому виповнилося 66 років (його називають пацієнтом «Міста надії», як і лікувальний центр у Каліфорнії) на сьогоднішній день перебуває у стані ремісії. Після проведеного деякий час тому дослідження його результати збираються продемонструвати на Міжнародній конференції зі СНІДу в Монреалі, яка відбудеться 29 липня.

В 2022 році це вже друга людина, якій допомогли вилікувати ВІЛ. У лютому йшлося про те, що жінка, яка проживає в Нью-Йорку, вступила в етап ремісії. Тепер вже пацієнт «Міста надії» перейшов на етап стійкої ремісії після того, як йому пересадили кістковий мозок для лікування раку.

Яна Діктер розповіла про те, що це найстаріший пацієнт, який зміг досягти ремісії, тому багато інших людей похилого віку, які хворіють на рак або ВІЛ, отримали надію на лікування. Четвертий пацієнт страждав на досить важку форму ВІЛ і раніше вже брав участь у випробуваннях антиретровірусної терапії. На сьогоднішній день саме за її допомогою близько 38 мільйонів хворих на ВІЛ людей можуть жити повноцінним життям.

Літній чоловік упродовж 31 року жив із ВІЛ. У 2019 році він зіткнувся з лейкемією і йому трансплантували кістковий мозок, який містив стовбурові клітини з рідкісною мутацією. Стовбурові клітини не мали частини гена CCR5, тому люди з таким кістковим мозком можуть не боятися ВІЛ.

У березні минулого року чоловік перестав повністю приймати антиретровірусні препарати. Крім того, впоратися з хворобами вдалося за допомогою хіміотерапії зі зниженим показником інтенсивності. Фахівці відзначають, що такий метод лікування є досить складним і має величезну кількість побічних ефектів. Найбільш серйозним побічним ефектом вважається тимчасове руйнування імунітету пацієнта.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.