У Шотландії зняли дуже рідкісне природне явище

У Шотландії зняли дуже рідкісне природне явище

Крижаний млинець / фото: Daily Mail

Найдивовижніші речі творить природа. Так, наприклад, один мандрівник знайшов біля річки Монро тонкий крижаний млинець ідеально круглої форми. Ден Браун (ім’я мандрівника) зняв його і поділився фото в соціальних мережах.

Про це повідомляє Daily Mail.

Чоловік подорожував по Шотландії разом зі своїм батьком. Рідкісне явище вони побачили біля водоспаду в улоговині на горі Бейн Бхуід, що в південній стороні від Лочан Шира. Місцевість там досить мальовнича, але складна для проходження. Батько і син планували велосипедну прогулянку, але були змушені тягнути транспорт на собі через раптовий снігопад.

Коли сніг перестав йти, мандрівники вирішили зробити перепочинок і набрати чистої гірської води. Тут вони й помітили коло з льоду. Ден і його батько кажуть, що раніше не бачили нічого подібного. Цікаво й те, що млинець обертався через рух води. Складалося враження, ніби він танцює.

Метеобюро прокоментувало знахідку. Експерти кажуть, що такі млинці можуть досягати до 200 см в діаметрі й спостерігаються в природі дійсно дуже рідко. Найчастіше вони утворюються в Балтійському морі або біля узбережжя Антарктиди. Також їх можна помітити в Великих озерах (США і Канада).

Млинці з льоду можуть утворюватися тільки при специфічних умовах. У морях і океанах вони вимальовують свої обриси, коли хвилі вдаряють крижини одна об одну, закруглюючи їх. Тоді по краю крижин утворюються краї, які з’являються при зіткненні бризок води.

На річці таке можливо за умови, що піна, яку утворює сильна течія, починає замерзати. Піна з’єднується, втягується у вир і набуває форму кола. Такі крижини дуже крихкі та в’язкі за своєю текстурою, тому ні в якому разі не потрібно намагатися застрибнути на них.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.