У Шотландії знайшли найбільший скарб за останні 200 років

У Шотландії знайшли найбільший скарб за останні 200 років

Найбільший скарб за останні 200 років / фото: Daily Express

Археологи Шотландії виявили найбільш масштабну знахідку для своєї країни ще з часів 19 століття. Скарб із середньовічними монетами 13-14 століть коштуватиме сотні тисяч фунтів стерлінгів. Ця знахідка поки що найбільша, яку знаходили дослідники.

Про це повідомляє Daily Express.

8407 монет вдалося знайти археологами. Їх відкопали в графстві Дамфршир. Зараз цінний скарб проходить каталогізацію. Артефакти чистять, фотографують з усіх боків і ракурсів, міряють і зважують, описують. Його назвали Данскорським, на честь села Данскор, де його знайшли.

Після цього відкриття, що зробили звичайні люди, це місце відразу стало недоторканним. Тепер тут працює група археологів з Національного музею Шотландії. Вже вдалося ідентифікувати шотландські, ірландські, континентальні та англійські срібники.

Допоміг знайти скарб — металодетектор. Вся річ у тому, що за часів пандемії коронавірусу люди почали захоплюватися пошуком скарбів за допомогою металошукачів. Багато людей зробили це своїм хобі: ходили вулицями, вишукували щось.

Тільки менталітет людей туманного Альбіону справді дивує. Тут будь-які знахідки здають в музей і пишаються цим. Річ у тім, що продати таку кількість монет тихо і непомітно не вийде.

На такий скарб ніхто не сподівався. Найчастіше відшукують втрачені кільця, сережки, повсякденні монети. А тут така масштабна знахідка! Люди, які його знайшли, вирішили не залишати собі монети. Згідно із законодавством, все цінне, що знаходять люди, належить короні. 2022 рік справді багатий на відкриття, адже лише сама Шотландія передала короні 12 263 артефакти. Працівники музею кажуть, що в тиждень в середньому отримують до 200 цінностей. Складно порахувати, на яку суму грошей шотландці зробили монархів багатшими.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.