У Шотландії знайшли невідомий автопортрет Ван Гога

У Шотландії знайшли невідомий автопортрет Ван Гога

Знайдено невідомий автопортрет Ван Гога / фото: NBC News

Співробітники Національної галереї Шотландії якийсь час тому проводили чергове дослідження, під час якого їм вдалося зробити неймовірне відкриття. Вони зробили рентген однією з картин Вінсента Ван Гога та виявили автопортрет, який був захований на звороті. Про нього фахівці раніше нічого не знали.

Про це повідомляє NBC News.

Дослідники зайнялися ранньою роботою Ван Гога “Голова селянки”, яку він написав у 1884 році. Реставратори виявили під клеєм та картоном профіль якогось бородатого чоловіка у капелюсі. При цьому було видно тільки ліву сторону обличчя, але все ж таки погляд залишився таким самим напруженим.

«Такі моменти зустрічаються вкрай рідко. Ван Гог належить до найважливіших художників у всьому світі», – говорить Френсіс Фаул, який займає посаду старшого куратора Національної галереї Шотландії.

На цьому рентгенівському знімку чітко було помітно ліве вухо художника. Це є основною відмінністю від автопортретів, які були намальовані пізніше. Наприкінці 1888 року Ван Гог відрізав собі ліве вухо після того, як посварився з Полем Гогеном, ще одним художником. При цьому помер Ван Гог через два роки після цієї події.

Дослідники вважають, що виявлений автопортрет митець зробив тоді, коли відбувався переломний момент у його кар’єрі. У той час Ван Гог мав нагоду ознайомитися з роботами, намальованими французькими імпресіоністами. Зробив це він після того, як переїхав до Парижа.

«Цей досвід дуже сильно вплинув на Ван Гога, тому він віддав перевагу досить яскравому стилю живопису. До сьогодні його роботами захоплюються мільйони людей у ​​всьому світі», – кажуть вчені.

Довгий час Ван Гог проводив експерименти із малюванням портретів. Перед ними позували його друзі, а також займався створенням автопортретів. При цьому він неодноразово використовував власні полотна для того, щоби можна було заощадити гроші.

Вчені звертають увагу на те, що рішення про наклейку полотна на картон перед процесом обрамлення було ухвалено у 1905 році. Фахівці припустили, що на той момент «Селянка» могла вважатися закінченою, ніж портрет самого художника.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.